Obóz japoński "W Kraju Kwitnącej Wiśni"

ico   Dąbki, Zachodniopomorskie


ico   Wiek: 10-14 / 14-18 lat


ico   Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowy


ico   Transport: Autokar

Description

pobierz katalog

Obóz japoński
„W kraju kwitnącej wiśni”

Galeria

ico1   Dąbki, Zachodniopomorskie

ico2   Wiek: 10-14 / 14-18 lat

ico3   Ośrodek wypoczynkowy

ico4   Autokar

1
2
3
4

Miejscowość

Ośrodek Wypoczynkowy „CARBO” położony w Dąbkach - spokojnej, nadmorskiej miejscowości rozciągającej się pomiędzy Jeziorem Bukowo, a wybrzeżem Bałtyku; ogrodzony i oświetlony teren ośrodka graniczy bezpośrednio z obszarami leśnymi Mierzei Bukowskiej i jest oddalony zaledwie o ok. 100 m od nadmorskiej plaży i ok. 50 m od brzegu Jeziora Bukowo. Ośrodek składa się z 2 pawilonów hotelowych, 3 kondygnacyjnych oraz budynku głównego, w którym mieści się jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, sala telewizyjno - taneczna, bilard i tenis stołowy. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach typu studio 2+2 i 2+3 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC) i balkonami. Ponadto do dyspozycji obozowiczów: boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, plac zabaw, plenerowa siłownia, miejsca na ogniska, a w budynkach hotelowych - 8 salek telewizyjnych i do tenisa stołowego.

dabki

calendarProgram

anime i manga: oglądanie i dzielenie się z innymi uczestnikami swoimi ulubionymi tytułami; pełnometrażowe animacje studia Ghibli; zapoznanie z japońską kinematografią, konkursy wiedzy o mandze i anime.

zostań Mangaką: poznanie poszczególnych stylów i kreski, nauka rysowania postaci krok po kroku, stworzenie swojej pierwszej strony mangi, konkurs na najlepszy rysunek.

cosplay: tworzenie elementów kostiumów i przygotowanie rekwizytów; przebieranie się za swoją ulubioną postać z mangi lub anime.

Japonia stara i nowa: jak zrozumieć nowoczesną Japonię; katana, łuk i włócznia, czyli Japonia z XV wieku; medytacja zen, furoshiki, ikebana, buddyzm i shinto - nieśmiertelne religie Japonii; chanoyou
- japoński ceremoniał parzenia herbaty; origami oraz shodo - zakręcona droga japońskiej kaligrafii.

teach me sensei: nauka podstawowych zwrotów w języku japońskim.

kitsune, tasiemiec i Wielki Dąb: tradycyjne baśnie i opowieści o mitycznych stworzeniach, duchach i upiorach w kulturze japońskiej, czyli nie taki straszny diabeł, jak go malują.

muzyka: śpiewanie openingów i endingów z anime, karaoke, konkurs najlepszej choreografi do utworu K-pop, anime lub innego ulubionego klipu, popołudnie z relaksacyjną muzyką z Japonii.

łucznictwo: zawody w strzelaniu z łuków do tarcz i celów ruchomych.

trening Samuraja: pojedynki na bezpieczne, przygotowane przez siebie gąbkowe miecze i samurajskie tarcze.

gry i zabawy: śmiech jako codzienny element kultury kraju wschodzącego słońca; teleturnieje i konkursy ze znajomości mangi, anime oraz odgrywania ulubionej postaci; maski teatru no; japoński makijaż i tatuaże - fakty i mity.

japońska kuchnia: przygotowywanie i degustacja różnych przysmaków pochodzących z Japonii - "piękny dzień dla łakomczuchów”.

relaks: wykonywanie zadań w 3 osobowych "Spodniach Clowna”, wyścigi na szczudłach, nartach wieloosobowych i w workach, trickline (chodzenie i ewolucje na taśmie) zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

ogniska, plażowanie: przelewanie wody przez dziurawe rury, zabawy w walcu i na bananie wodnym, skoki na wodnej trampolinie, baloniady i kąpiele nad zalewem i morzem (pod opieką ratowników wodnych).

Obóz, na którym poznacie w aktywny sposób pełną egzotyki i tajemniczości kulturę Japonii - Kraju Kwitnącej Wiśni.

alertWymagany ekwipunek

legitymacja szkolna, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne.

alertUwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

• Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże, kaski, kamizelki asekuracyjne, maski ochronne, mundury, rękawice).

• Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu):

- wodny walec zoorbingowy - 10 zł.

- trampolina wodna - 10 zł

- paintball - 30 zł/100 kul.

• Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.

• Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo)

• Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

• Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00.

infoŚwiadczenia

Cena zawiera: zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA. Kadra: ratownicy wodni, przewodnicy, t instruktorzy poszczególnych form rekreacji. Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne. Transport: za dopłatą realizowany autokarem turystycznym (USŁUGA WYKONYWANA PRZEZ BT ALMATUR). Informacja dla Agentów: wymagana karta obozowa do pobrania u organizatora !

#TerminCena
podstawowa
Promocja zimowa
01.01-24.02
Promocja wiosenna
11.03-14.04
Promocja letnia
29.04-16.06
Miejsca
i rezerwacja
1 05.07-15.07.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca
2 16.07-26.07.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca
3 27.07-06.08.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca
4 07.08-17.08.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca

Skorzystaj z naszych promocji

Organizujemy aktywne obozy i kolonie Lato 2018 dla dzieci (8-13 lat) i młodzieży (14-18 lat) nad morzem (Dąbki, Mrzeżyno, Dziwnówek, Kąty Rybackie) i jeziorami (Zamrzenica, Ostrów Wielkopolski).

Atrakcyjne programy: paintball, ASG-Stalker, Delta Force, survival-Bear Grylls, militarne, wędkarskie, przygodowe dla najmłodszych, wiejskie, snajperskie, sportowe, windsurfingowe, fitness, taneczne, rekreacyjne, fabularne-Counter Strike, paintball laserowy, wojskowe dla dziewczyn.