Obóz jogi "Wakacyjna Asana"

ico   Dąbki, Zachodniopomorskie


ico   Wiek: 12-15 / 15-18 lat


ico   Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowy


ico   Transport: Autokar

Description

pobierz katalog

Obóz Jogi
„Wakacyjna asana”

Galeria

ico1   Dąbki, Zachodniopomorskie

ico2   Wiek: 12-15 / 15-18 lat

ico3   Ośrodek wypoczynkowy

ico4   Autokar

1
2
3
4

Miejscowość

Ośrodek Wypoczynkowy „CARBO” położony w Dąbkach - spokojnej, nadmorskiej miejscowości rozciągającej się pomiędzy Jeziorem Bukowo, a wybrzeżem Bałtyku; ogrodzony i oświetlony teren ośrodka graniczy bezpośrednio z obszarami leśnymi Mierzei Bukowskiej i jest oddalony zaledwie o ok. 100 m od nadmorskiej plaży i ok. 50 m od brzegu Jeziora Bukowo. Ośrodek składa się z 2 pawilonów hotelowych, 3 kondygnacyjnych oraz budynku głównego, w którym mieści się jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, sala telewizyjno - taneczna, bilard i tenis stołowy. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach typu studio 2+2 i 2+3 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC) i balkonami. Ponadto do dyspozycji obozowiczów: boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, plac zabaw, plenerowa siłownia, miejsca na ogniska, a w budynkach hotelowych - 8 salek telewizyjnych i do tenisa stołowego.

dabki

calendarProgram

ćwiczenia hatha jogi: codzienne sesje poranne i wieczorne, powitanie słońca na plaży, asany wzmacniające, rozciągające i relaksacyjne.

stretching i relaksacja: nad brzegiem morza.

gimnastyka ogólnorozwojowa: w lesie i na plaży.

nauka kaligrafii: jako droga do zdyscyplinowania i uspokojenia umysłu.

wstęp do historii i filozofii jogi: jak joga wpływa na ciało i umysł ? Kiedy i skąd do nas przywędrowała ? Co to są czakry i do czego służą ? Jak je otwierać i przy tym nie oszaleć?

elementy anatomii: czyli jak ćwiczyć jogę, aby nie zrobić sobie krzywdy?

medytacja i relaksacja: nauka podstawowych technik medytacyjnych, sesje relaksacyjne, śpiewanie mantr i ćwiczenia oddechowe.

pracownia osobowości: warsztaty i ćwiczenia z zakresu pewności siebie, poczucia własnej wartości, skuteczniej i asertywnej komunikacji bez przemocy oraz pracy z przekonaniami.

zajęcia plastyczne: nauka rysowania mandali oraz tworzenie własnego, unikalnego wzoru, który znajdzie się na pamiątkowej torbie obozowej.

sztuka recyklingu: tworzenie konstrukcji z plastikowych butelek i innych odpadów, konstruowanie własnej mapy marzeń.

kuchnia indyjska: przygotowywanie potraw kuchni indyjskiej, vege ognisko i pieczenie chlebków naan.

wprowadzenie do diety oraz medycyny ajurwedyjskiej: przygotowywanie i konsumpcja ajurwedyjskich herbat i naparów oczyszczających.

próby charakteru: Ścieżka Doświadczania, czyli zamknij oczy i otwórz zmysły, Wyzwanie Siły, czyli 108 Powitań Słońca, Inicjacja Prawdziwego Jogina.

rekreacja: letnie kino plenerowe, gry i zabawy integracyjne.

inne formy aktywności: wycieczki rowerowe, ogniska, słoneczne kąpiele w morzu (pod opieką ratownika wodnego).

Wskazane jest zabranie wygodnego, niekrepującego ruchów stroju.

Możliwość dokupienia wyżywienia wegetariańskiego - dopłata 50 zł/os.

Obóz przeznaczony dla osób zainteresowanych tematyką jogioraz medytacji, chcących poznać siebie i rozwinąć swojąosobowość, aby z radością i pokorą radzić sobie z wyzwaniami codziennego życia.

Każdy uczestnik otrzyma torbę obozową z własnoręcznie wykonaną mandalą.

alertWymagany ekwipunek

legitymacja szkolna, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne.

alertUwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

• Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże, kaski, kamizelki asekuracyjne, maski ochronne, mundury, rękawice).

• Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu):

- wodny walec zoorbingowy - 10 zł.

- trampolina wodna - 10 zł

- paintball - 30 zł/100 kul.

• Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.

• Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo)

• Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

• Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00.

infoŚwiadczenia

Cena zawiera: zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA. Kadra: ratownicy wodni, przewodnicy, t instruktorzy poszczególnych form rekreacji. Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne. Transport: za dopłatą realizowany autokarem turystycznym (USŁUGA WYKONYWANA PRZEZ BT ALMATUR). Informacja dla Agentów: wymagana karta obozowa do pobrania u organizatora !

#TerminCena
podstawowa
Promocja zimowa
01.01-24.02
Promocja wiosenna
11.03-14.04
Promocja letnia
29.04-16.06
Miejsca
i rezerwacja
1 05.07-15.07.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca
2 16.07-26.07.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca
3 27.07-06.08.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca
4 07.08-17.08.2019 1.899 zł 1.749 zł 1.799 zł 1.849 zł sprawdź miejsca

Skorzystaj z naszych promocji

Organizujemy aktywne obozy i kolonie Lato 2018 dla dzieci (8-13 lat) i młodzieży (14-18 lat) nad morzem (Dąbki, Mrzeżyno, Dziwnówek, Kąty Rybackie) i jeziorami (Zamrzenica, Ostrów Wielkopolski).

Atrakcyjne programy: paintball, ASG-Stalker, Delta Force, survival-Bear Grylls, militarne, wędkarskie, przygodowe dla najmłodszych, wiejskie, snajperskie, sportowe, windsurfingowe, fitness, taneczne, rekreacyjne, fabularne-Counter Strike, paintball laserowy, wojskowe dla dziewczyn.