Kolonia Przygodowa „Klub Urwisa”

ico   Spała, Łódzkie


ico   Wiek: 7-11

ico   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy


ico   Transport: Autokar

Description

pobierz katalog

Kolonia Przygodowa
„Klub Urwisa”

Galeria

ico1   Spała, Łódzkie

ico2   Wiek: 7-11 lat

ico3   Ośrodek wypoczynkowy

ico4   Autokar

1
2
3
4

Miejscowość

OŚRODEK KONFERENCYJNO-SZKOLENIOWY "ZACISZE": położony w Spale - malowniczej miejscowości wypoczynkowej leżącej w Puszczy Nadpilickiej w centralnej Polsce 60 km od Łodzi i 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Teren ośrodka otoczony jest lasami,które były terenem polowań carów rosyjskich, prezydentów Mościckiego i Wojciechowskiego oraz marszałka Piłsudzkiego. Płynąca przez Spałę rzeka Pilica, rezerwaty przyrody oraz liczne bunkry i fortyfikacjez czasów II Wojny Światowej będą terenem zajęć dla uczestników obozu. Ośrodek to dwukondygnacyjny budynek leżący na przeszło hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 4,5 i 6 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC) i lodówkami; w turnusie V w segmentach 5-8 osobowych typu studio z łazienkami wspólnymi na 3 pokoje. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z ogródkiem letnim, automat z napojami i słodyczami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu - free WiFi!

spala

calendarProgram

zabawy integracyjne: zapoznanie się uczestników, wprowadzenie dobrego klimatu, nawiązanie więzi między uczestnikami i kadrą obozową; podczas zajęć trzeba wykazać się bystrością umysłu, sprawnością fizyczną i kreatywnością.

Mały Hokeista: zwariowane mecze, gdzie kijami hokejowymi są szczotki do zamiatania, a taflę lodową stanowi olbrzymia folia pokryta pianą.

Mały Medyk: ćwiczenia wzywania pomocy, zabezpieczenia miejsca wypadku, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratowniczych z użyciem noszy, bandaży i szyn usztywniających.

Mały Turysta - wycieczka autokarowa:

• Skansen Rzeki Pilicy: drewniany młyn wodny, kolekcja kamieni młyńskich, toaleta carska, drewniana wartownia, stacja Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, barki i łodzie rzeczne, ekspozycja pojazdów wojskowych i armat z czasów II Wojny Światowej.

• Rezerwat "Niebieskie Źródła”: ścieżka dydaktyczna prowadząca obok unikatowych wywierzysk krasowych, gejzerów piaskowych i rozlewisk wody o błękitno - zielonkawym kolorze.

• Zapora w Smardzewicach: przejazd przez zaporę spiętrzającą rzekę Pilicę w Zalew Sulejowski.

• Podziemna Trasa Turystyczna "Groty Nagórzyckie”: wiodąca 160 metrów przez oświetlone sale, wnęki i korytarze pozostałości po dawnej podziemnej kopalni piasku szklarskiego z XVIII i XIX wieku.

Mały Strzelec: strzelanie z proc, łuków, replik ASG, krótkiej i długiej broni pneumatycznej w różnych pozycjach do celów stałych i ruchomych;NERF: zabawy i potyczki z użyciem broni na bezpieczne, piankowestrzałki, realizacja kilku scenariuszy zajęć: walka dwóch drużyno zrzut z apteczką lub dodatkową amunicją, transport rannego, ewakuacjaVIP-a z terenu wroga, odbicie zakładnika.

Mały Sportowiec: wyścigi zespołów na nartach wieloosobowych, szczudłach i w workach, przelewanie wody przez dziurawe rury i przenoszenie jej w gigantycznych cedzakach, wykonywanie zadań w 3-osobowych spodniach Clowna, zabawy z chustą animacyjną; turnieje na wesoło, tenis stołowy, mokra siatkówka, kometka, kręgle, hula hop.

Mały Traper: "czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne i dzienne podchody oraz gry terenowe.

Mały Poszukiwacz: ukrytych wskazówek, zadań i artefaktów oraz innych przedmiotów niezbędnych w dalszych zajęciach za pomocą elektronicznych wykrywaczy metali.

Mały Akrobata: Trickline - chodzenie i akrobatyczne ewolucje na taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

Mały Piechur: wycieczki piesze do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, fortyfikacji z czasów II Wojny Światowej, ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Spała.

Mały Leniuch: plażowanie nad Pilicą, baloniada (bitwa z użyciem balonów napełnionych wodą).

konkursy: plastyczne, muzyczne i taneczne.

dyskoteki z karaoke i ogniska: z ciekawym programem.

Realizacja programu obozu będzie dostosowana do indywidualnychmożliwości uczestników.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców (1/10os), ratowników wodnych i instruktorów.

alertWymagany ekwipunek

legitymacja szkolna, zegarek, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

alertUwagi

• Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

• Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże alpinistyczne, kaski, kamizelki asekuracyjne, okulary lub gogle i maski ochronne, mundury).

• Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu - od 50 zł (komplet bluza + spodnie) oraz akcesoriów militarnych i survivalowych.

• Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.

• Możliwość specjalnych diet jedynie po zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).

• Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

• Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00.

infoŚwiadczenia

zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, transport dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA. Kadra: ratownicy wodni, przewodnicy, instruktorzy poszczególnych form rekreacji, survivalu. Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: aparaty fotograficzne. Transport: za dopłatą realizowany autokarem turystycznym (USŁUGA WYKONYWANA PRZEZ BT ALMATUR). Informacja dla Agentów: wymagana karta obozowa do pobrania u organizatora !

#TerminCena
podstawowa
Promocja zimowa
01.01-24.02
Promocja wiosenna
11.03-14.04
Promocja letnia
29.04-16.06
Miejsca
i rezerwacja
1 22.06-02.07.2019 1.779 zł
1.649 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
2 03.07-13.07.2019 1.779 zł 1.649 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
3 14.07-24.07.2019 1.779 zł 1.649 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
4 25.07-04.08.2019 1.779 zł 1.649 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca

Skorzystaj z naszych promocji

Organizujemy aktywne obozy i kolonie Lato 2018 dla dzieci (8-13 lat) i młodzieży (14-18 lat) nad morzem (Dąbki, Mrzeżyno, Dziwnówek, Kąty Rybackie) i jeziorami (Zamrzenica, Ostrów Wielkopolski).

Atrakcyjne programy: paintball, ASG-Stalker, Delta Force, survival-Bear Grylls, militarne, wędkarskie, przygodowe dla najmłodszych, wiejskie, snajperskie, sportowe, windsurfingowe, fitness, taneczne, rekreacyjne, fabularne-Counter Strike, paintball laserowy, wojskowe dla dziewczyn.