Obóz Militarny "UNIWERSAL SOLDIER"

ico   Mrzeżyno, Zachodniopomorskie


ico   Wiek: 13-15 lat / 15-18 lat


ico   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy


ico   Transport: Autokar

Description

pobierz katalog

Obóz Militarny
„UNIWERSAL SOLDIER”

Galeria

ico1   Mrzeżyno, Zachodniopomorskie

ico2   Wiek: 13-15 lat / 15-18 lat

ico3   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy

ico4   Autokar

1
2
3
4

Miejscowość

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie - nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, 2 boiska do badmintona, ceglany kort tenisowy, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

mrzezyno

calendarProgram

manewry taktyczne: zajęcia z replikami ASG oraz atrapami karabinka AK, ćwiczenie zwinności i szybkości działania, wymagające zgrania i współpracy w drużynie i w parach.

symulacje militarne: zajęcia z użyciem broni ASG - symulacje pola walki z użyciem pirotechniki i efektów dźwiękowych (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów); poruszanie się, ubezpieczanie partnerów, taktyka dostosowana do terenu i celu misji; na czas zajęć uczestnicy dostaną replikę ASG (karabin AK), pas, szelki, ładownice lub kamizelkę taktyczną, okulary lub gogle oraz maskę ochronną.

strzelnica ASG: dynamiczne strzelanie do tarcz i celów ruchomych z różnych replik ASG (pistolety Bereta i Glock, pistolety maszynowe MP5, P90, Bizon, UMP-45, MAC-10, MP-7 i karabiny AK i M4 oraz broń snajperska AWP).

AK-47 Kałasznikow: zasady działania, zajęcia z rozkładania i składania broni, przeładowywania i oddawania "suchych strzałów”; zawody w szybkości składania broni i ładowania magazynków (broń pozbawiona jest cech bojowych).

strzelectwo: strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, strzelanie z elementami stresu, strzelanie dynamiczne ze zmianą pozycji i magazynków, ocena sytuacji przed oddaniem strzału, trening strzelecki z użyciem repliki pistoletu WALTER P99.

pokaz wyposażenia wojskowego: nauka obsługi karabinków: AKM, AKMS,M-4, L-85, karabinu maszynowego M-249 oraz granatników przeciwpancernych AT-4 i M-72 LAW; przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji wojskowych.

S.E.R.E: (realizacja 2 pierwszych etapów szkolenia): przetrwanie w strefie wysokiego zagrożenia wykryciem (schronienie przejściowe, rozniecanie ognia, zdobywanie wody i pożywienia); przenikanie (tropienie i gubienie tropu, maskowanie osobiste i broni, unikanie schwytania, przekraczanie lini wroga).

walka wręcz: walka wręcz w wodzie oraz nocą, trening gumowymi atrapami broni, walka z uzbrojonym przeciwnikiem, dźwignie, rzuty, pady i chwyty transportowe, techniki jednostek specjalnych.

ćwiczenia saperskie: rozminowywanie terenu (atrapy min) za pomocą macek saperskich i wykrywaczy metali, pokonywanie zapór przeciwpiechotnych, kopanie okopów i stanowisk ogniowych, budowa punktów oporu i zapór inżynieryjnych.

militarny spływ pontonami rzeką Rega, poprzedzony rozpoznaniem terenu w pełnym oporządzeniu taktycznym.

zwiad wojskowy: obserwacja osób i obiektów na polu walki, szyfrowanie wiadomości, nauka poruszania się na terytorium wroga, "czytanie mapy”, maskowanie indywidualne, posługiwanie się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, marsz na orientację.

techniki interwencyjne: bezpieczne podejście do samochodu, przeszukiwanie pojazdu, asekuracja przy wyciąganiu kierowcy z auta, użycie kajdanek i pałki tonfa, transportowanie zatrzymanego.

trening sprawnościowy i wytrzymałościowy: zaprawy poranne, pokonywanie wojskowego toru przeszkód, bieg w pełnym oporządzeniu, desant z pontonów, rzut granatem (atrapa), transport rannego kolegi, pływanie z karabinem nad głową, transport sprzętu i atrap broni, treningi na siłowni, nocny marsz szykiem patrolowym.

CQB (taktyka czarna): ćwiczenie działania w budynku, "czyszczenie pomieszczeń”, zajęcia w umeblowanych pokojach i korytarzach z użyciem atrap broni (typu AK) pozwalających w bezpieczny sposób pokazać realia prowadzenia walki w budynkach.

test komandosa: całodniowe zajęcia fizyczne wzorowane na testach do jednostki Navy Seals, czy polskiej -Selekcji” (dostosowane do wieku i możliwości uczestników).

musztra: indywidualna i drużynowa, regulaminy i dyscyplina.

taktyka zielona: szyki patrolowe, pozycje obronne, obozy przejściowe, wykonywanie zadań pod ostrzałem, działania zaczepne i obronne.

taktyka czerwona: pierwsza pomoc na polu walki, niesienie pomocy w warunkach stresu, ewakuacja rannego pod ostrzałem i w terenie zagrożonym atakiem chemicznym, pakowanie ran postrzałowych, zakładanie stazy taktycznej..

"Military Camp": 24 godzinna misja w samodzielnie przygotowanym obozie polowym (z użyciem wojskowych racji żywnościowych).

ogniska, plażowanie i kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.

Obóz dla fanów wojskowości, lubiących wysiłek fizyczny i rywalizację, uczestników obozów z lat poprzednich.

Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (patrz uwagi).

alertWymagany ekwipunek

legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

alertUwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

• Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (paso szelki i ładownice lub kamizelki taktyczne, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).

• Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć:

- strzelectwo (WALTER P99) - 20 zł.

- ASG - 10 zł (za każdy dodatkowy scenariusz).

• Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu - od 50 zł (komplet bluza + spodnie) oraz akcesoriów militarnych i survivalowych.

• Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.

• Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo)

• Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

• Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:30.

infoŚwiadczenia

Cena zawiera: zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA. Kadra: ratownicy wodni, przewodnicy, leśnicy, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, trenerzy sztuk walk, instruktorzy poszczególnych form rekreacji i strzelectwa sportowego. Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne. Transport: za dopłatą realizowany autokarem turystycznym (USŁUGA WYKONYWANA PRZEZ BT ALMATUR). Informacja dla Agentów: wymagana karta obozowa do pobrania u organizatora !

#TerminCena
podstawowa
Promocja zimowa
01.01-24.02
Promocja wiosenna
11.03-14.04
Promocja letnia
29.04-16.06
Miejsca
i rezerwacja
1 24.06-04.07.2019 2.099 zł
1.899 zł 1.949 zł 1.999 zł sprawdź miejsca
2 05.07-15.07.2019 2.099 zł 1.899 zł 1.949 zł 1.999 zł sprawdź miejsca
3 16.07-26.07.2098 2.099 zł 1.899 zł 1.949 zł 1.999 zł sprawdź miejsca
4 27.07-06.08.2019 2,099 zł 1.899 zł 1.949 zł 1.999 zł sprawdź miejsca
5 07.08-17.08.2019 2.099 zł 1.899 zł 1.949 zł 1.999 zł sprawdź miejsca
6 18.08-28.08.2019 2.099 zł 1.899 zł 1.949 zł 1.999 zł sprawdź miejsca

Skorzystaj z naszych promocji

Organizujemy aktywne obozy i kolonie Lato 2018 dla dzieci (8-13 lat) i młodzieży (14-18 lat) nad morzem (Dąbki, Mrzeżyno, Dziwnówek, Kąty Rybackie) i jeziorami (Zamrzenica, Ostrów Wielkopolski).

Atrakcyjne programy: paintball, ASG-Stalker, Delta Force, survival-Bear Grylls, militarne, wędkarskie, przygodowe dla najmłodszych, wiejskie, snajperskie, sportowe, windsurfingowe, fitness, taneczne, rekreacyjne, fabularne-Counter Strike, paintball laserowy, wojskowe dla dziewczyn.