Obóz Paintballowo - Survivalowy "Zagubieni Rozbitkowie"

ico   Zamrzenica, Kujawsko - Pomorskie


ico   Wiek: 12-15 / 15-18 lat


ico   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy


ico   Transport: Autokar

Description

pobierz katalog

Obóz Paintballowo - Survivalowy
„Zagubieni Rozbitkowie”

Galeria

ico1   Zamrzenica, Kujawsko - Pomorskie

ico2   Wiek: 12-15 / 15-18 lat

ico3   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy

ico4   Autokar

1
2
3
4

Miejscowość

Ośrodek Wczasowy "LEŚNE USTRONIE" położony w Zamrzenicy - małej osadzie leżącej w sercu Borów Tucholskich, 18 km na południe od Tucholi, bezpośrednio nad brzegiem Jeziora Koronowskiego. Obozowicze zakwaterowani będą w drewnianych domkach campingowych 6 - 7 osobowych typu -Brda” oraz 3 - 4 osobowych typu -Chata” usytuowanych na 5,5 hektarowym terenie, w suchym, sosnowym lesie, w dolinie rzeki Brdy. Wszystkie domki posiadają łazienki (umywalka, natrysk, WC) i aneks kuchenny z chłodziarką i podstawowym wyposażeniem kuchennym.Do dyspozycji uczestników: jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, świetlica z telewizorem, biblioteka, sklepik spożywczy, tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, kosz do koszykówki, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole paintballowe z fortyfikacjami, sztuczna ścianka wspinaczkowa, sprzęt sportowy i wodny, własna, wydzielona plaża z pomostami i strzeżonym kąpieliskiem.

zamrzenica

calendarProgram

- Akcja Titanic”: symulacje akcji ratunkowych z użyciem kombinezonów ratunkowych, sposoby wzywania pomocy, ćwiczenie umiejętności korzystania z rzutek asekuracyjnych i bojek ratunkowych, zawody w holowaniu poszkodowanego i zakładaniu kombinezonów ratunkowych, -ewakuacja pasażerów tonącego okrętu”.

- MAYDAY”: zajęcia na morskiej, 20-osobowej tratwie ratunkowej (pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, przeciwdziałanie wychłodzeniu organizmu, wodna kuchnia - -wędka z niczego”, rozpalanie ognia na wodzie, porozumiewanie się na odległość na zbiorniku wodnym).

- ABC rozbitka na lądzie: w specjalnie przygotowanej i rozbudowywanej przez uczestników wiosce survivalowej (budowa ziemianek, szałasów i legowisk, rozpalanie ognia w terenie podmokłym, budowa palenisk, zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie, improwizowanie odzieży oraz niezbędnych narzędzi, strzelanie z łuków).

paintball: strategiczne zabawy strzeleckie z wieloma scenariuszami prowadzone w lesie, budynkach, fortyfikacjach, nad wodą i na wodzie (bitwa morska, desant na plaży, szturmowanie obiektów i stanowisk ogniowych na brzegu, maskowanie pontonów); część zadań będzie realizowana nocą; każdy uczestnik dostanie na czas zajęć karabinek paintballowy, mundur, rękawice, maskę, ochraniacz na krtań oraz kamizelkę ochronną; przez cały obóz ma do dyspozycji 600 kul.

strzelnica paintballowa: zajęcia doskonalące techniki strzeleckie przy użyciu markera paintballowego z lufą precyzyjną, technika strzału -z biodra”, podstawy strzelania zza przeszkód, zmiana pozycji strzeleckiej, strzelanie w sytuacjach stresowych.

I pomoc: konstruowanie noszy, transport rannego w wodzie płytkiej i głębokiej, symulacja akcji ratunkowej na wodzie, niesienie pomocy w warunkach stresu, ocena obrażeń poszkodowanego, ćwiczenie wzywania pomocy, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran.

zajęcia wodne: kąpiele, obycie z wodą i doskonalenie technik pływania, nauka nurkowania w sprzęcie ABC, nurkowanie na orientację, podwodny tor przeszkód, wydmuchiwanie maski i ćwiczenie zakładania sprzętu ABC pod wodą, slalomy kajakowe i w kanoe, skoki do wody z Blop Jump (katapulty wodnej), przeciąganie liny w wodzie.

techniki linowe: nauka wiązania węzłów i zasad asekuracji, pokonywanie mostów linowych, wspinaczka po skrzynkach, sieci wspinaczkowej i na sztucznej ściance.

samoobrona: sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika, sztuka -walki bez walki”, nauka wykorzystania przedmiotów codziennego użytku do obrony, walka w stójce i parterze, w dystansie bliskim i dalekim.

nawigacja: czytanie mapy i posługiwanie się busolą, odnajdywanie północnego kierunku z układu gwiazd i innymi metodami, żeglowanie i wędrówki na orientację, wyznaczanie azymutów..

- Bezludna Wyspa”: dwudniowa wyprawa z noclegiem na 20-osobowej tratwie ratunkowej, podsumowanie obozu - wykorzystanie nabytych umiejętności.

zajęcia sprawnościowe: zaprawy poranne, musztra, biegi sprawnościowe, przejście przez specjalny, militarny tor przeszkód (OSF), wycieczki rowerowe i kajakowe, strzelanie z broni pneumatycznej.

rekreacja: ogniska z pieczeniem kiełbasy i gitarą, obozowe kino letnie.

Obóz polecany miłośnikom -mocnych wrażeń”, lubiących przygody, wysiłek fizyczny i rywalizację. Zalecana jest sprawność fizyczna, kondycja i fantazja.

Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (patrz uwagi).

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową chustę.

alertWymagany ekwipunek

legitymacja szkolna, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu) oraz śpiwór i scyzoryk; mile widziane: odzież moro, busole, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne.

alertUwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

• Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki, gogle i maski ochronne, mundury, rękawice).

• Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć:

- paintball - 30zł/100 kul.

- katapulta wodna - 10 zł.

- paintball laserowy - 25 zł/godz.

• Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu - od 50 zł (komplet bluza + spodnie) oraz akcesoriów militarnych i survivalowych.

• Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.

• Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

• Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:30.

infoŚwiadczenia

zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, transport dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA. Kadra: ratownicy wodni, przewodnicy, członkowie PZW, leśnicy, instruktorzy poszczególnych form rekreacji, survivalu, strzelectwa sportowego, paintballa i samoobrony. Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: busole, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne. Transport: za dopłatą realizowany autokarem turystycznym (USŁUGA WYKONYWANA PRZEZ BT ALMATUR). Informacja dla Agentów: wymagana karta obozowa do pobrania u organizatora !

#TerminCena
podstawowa
Promocja zimowa
01.01-12.03
Promocja wiosenna
20.03-07.05
Promocja letnia
15.05-30.07
Miejsca
i rezerwacja
1 26.06-06.07.2017 1.799 zł
1.599 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
2 07.07-17.07.2017 1.799 zł 1.599 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
3 18.07-28.07.2017 1.799 zł 1.599 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
4 29.07-08.08.2017 1.799 zł 1.599 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
5 09.08-19.08.2017 1.799 zł 1.599 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca
6 20.08-30.08.2017 1.799 zł 1.599 zł 1.699 zł 1.749 zł sprawdź miejsca

Skorzystaj z naszych promocji

Organizujemy aktywne obozy i kolonie Lato 2017 dla dzieci (8-13 lat) i młodzieży (14-18 lat) nad morzem (Dąbki, Mrzeżyno, Dziwnówek, Kąty Rybackie) i jeziorami (Zamrzenica, Ostrów Wielkopolski).

Atrakcyjne programy: paintball, ASG-Stalker, Delta Force, survival-Bear Grylls, militarne, wędkarskie, przygodowe dla najmłodszych, wiejskie, snajperskie, sportowe, windsurfingowe, fitness, taneczne, rekreacyjne, fabularne-Counter Strike, paintball laserowy, wojskowe dla dziewczyn.