Obóz Przygodowy dla najmłodszych "Mały Traper"

ico   Zamrzenica, Kujawsko - Pomorskie


ico   Wiek: 8-13 lat


ico   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy


ico   Transport: Autokar

Description

pobierz katalog

Obóz Przygodowy dla najmłodszych
„Mały Traper”

Galeria

ico1   Zamrzenica, Kujawsko - Pomorskie

ico2   Wiek: 8-13 lat

ico3   Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy

ico4   Autokar

1
2
3
4

Miejscowość

Ośrodek Wczasowy "LEŚNE USTRONIE" położony w Zamrzenicy - małej osadzie leżącej w sercu Borów Tucholskich, 18 km na południe od Tucholi, bezpośrednio nad brzegiem Jeziora Koronowskiego. Obozowicze zakwaterowani będą w drewnianych domkach campingowych 6 - 7 osobowych typu -Brda” oraz 3 - 4 osobowych typu -Chata” usytuowanych na 5,5 hektarowym terenie, w suchym, sosnowym lesie, w dolinie rzeki Brdy. Wszystkie domki posiadają łazienki (umywalka, natrysk, WC) i aneks kuchenny z chłodziarką i podstawowym wyposażeniem kuchennym.Do dyspozycji uczestników: jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową i słonecznym tarasem, świetlica z telewizorem, biblioteka, sklepik spożywczy, tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, kosz do koszykówki, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole paintballowe z fortyfikacjami, sztuczna ścianka wspinaczkowa, sprzęt sportowy i wodny, własna, wydzielona plaża z pomostami i strzeżonym kąpieliskiem.

zamrzenica

calendarProgram

elementy alpinistyki: nauka wiązania węzłów, wspinaczka po skrzynkach, sieci wspinaczkowej i na sztucznej ściance.

- Super Strzelec”: aktywna strzelnica paintballowa - strzelanie z różnych pozycji do improwizowanych, ruchomych celów wśród fortyfikacji pola paintballowego (uczestnik ma do dyspozycji 50 kul); zawody w strzelaniu z łuków i proc oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej do tarcz i innych celów ruchomych.

- Mały Podróżnik”: -czytanie mapy”, ćwiczenie orientacji w terenie oraz posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, podchody i gry terenowe, poszukiwanie ukrytego -skarbu”. całodobowa wyprawa survivalowa: z noclegiem -pod gołym niebem” na wyspie i przeprawami przez bagna oraz jezioro.

survival - leśna szkoła przetrwania”: budowanie tratw, samodzielne konstruowanie kajaków, budowa i nocleg w szałasach, rozpalanie ognisk, rozpoznawanie jadalnych roślin, grzybów i tropów zwierząt, wędkowanie, pieczenie podpłomyków, nauka samodzielnego przygotowywania posiłków.

- Mały Medyk”: nauka niesienia pomocy przedmedycznej metodami prowizorycznymi, konstruowanie noszy, transport rannego w trudnych warunkach terenowych, symulacja akcji ratunkowej, gra samarytańska sprawdzająca zdobytą przez uczestników wiedzę.

- Test Tarzana”: skok na linie, przeciąganie liny w wodzie, przejście mostu linowego.

zajęcia wodne: z użyciem dętek, desek styropianowych, kajaków, łodzi wiosłowych i kanoe przy pełnej asekuracji ratowników wodnych.

- Traperska Wyprawa”: dwudniowa gra strategiczna - podzieleni na małe zespoły uczestnicy i ich opiekunowie będą realizować otrzymane zadania, samodzielnie biwakować w lesie, przygotowywać posiłki i odnajdywać wyznaczoną drogę oraz omijać -zasadzki”.

- Mały Indianin”: wycieczka autokarowa do Muzeum Indian Pólnocnoamerykańskich w Wymysłowie i Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi; malowanie twarzy, strzelanie z łuków, wysyłanie sygnałów dymnych, wykonywanie totemów i łapaczy snów.

sport i rekreacja: turnieje sportowe, kąpiele w jeziorze (pod opieką ratownika wodnego), musztra na wesoło, zabawowe pokonywanie wojskowego toru przeszkód, wycieczki rowerowe, ogniska z pieczeniem kiełbasek, gitarą i gawędami.

Realizacja programu obozu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości uczestników.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców (1/10 os.), ratowników wodnych i instruktorów.

Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (patrz uwagi).

Każdy uczestnik otrzyma tradycyjny naszyjnik traperski.

 

alertWymagany ekwipunek

egitymacja szkolna, mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu)mile widziane: odzież moro, busole, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne.

alertUwagi

Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

• Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki, gogle i maski ochronne, mundury, rękawice).

• Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć:

- paintball - 30zł/100 kul.

- katapulta wodna - 10 zł.

- paintball laserowy - 25 zł/godz.

• Możliwość zakupu: mundurów wojskowych z demobilu - od 50 zł (komplet bluza + spodnie) oraz akcesoriów militarnych i survivalowych.

• Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.

• Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

• Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:30.

infoŚwiadczenia

zakwaterowanie: 10 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, transport dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA. Kadra: ratownicy wodni, przewodnicy, leśnicy, instruktorzy poszczególnych form rekreacji, survivalu, strzelectwa sportowego, paintballa i samoobrony. Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: busole, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne. Transport: za dopłatą realizowany autokarem turystycznym (USŁUGA WYKONYWANA PRZEZ BT ALMATUR). Informacja dla Agentów: wymagana karta obozowa do pobrania u organizatora !

#TerminCena
podstawowa
Promocja zimowa
01.01-12.03
Promocja wiosenna
20.03-07.05
Promocja letnia
15.05-30.07
Miejsca
i rezerwacja
1 26.06-06.07.2017 1.599 zł
1.399 zł 1.499 zł 1.549 zł sprawdź miejsca
2 07.07-17.07.2017 1.599 zł 1.399 zł 1.499 zł 1.549 zł sprawdź miejsca
3 18.07-28.07.2017 1.599 zł 1.399 zł 1.499 zł 1.549 zł sprawdź miejsca
4 29.07-08.08.2017 1.599 zł 1.399 zł 1.499 zł 1.549 zł sprawdź miejsca
5 09.08-19.08.2017 1.599 zł 1.399 zł 1.499 zł 1.549 zł sprawdź miejsca
6 20.08-30.08.2017 1.599 zł 1.399 zł 1.499 zł 1.549 zł sprawdź miejsca

Skorzystaj z naszych promocji

Organizujemy aktywne obozy i kolonie Lato 2017 dla dzieci (8-13 lat) i młodzieży (14-18 lat) nad morzem (Dąbki, Mrzeżyno, Dziwnówek, Kąty Rybackie) i jeziorami (Zamrzenica, Ostrów Wielkopolski).

Atrakcyjne programy: paintball, ASG-Stalker, Delta Force, survival-Bear Grylls, militarne, wędkarskie, przygodowe dla najmłodszych, wiejskie, snajperskie, sportowe, windsurfingowe, fitness, taneczne, rekreacyjne, fabularne-Counter Strike, paintball laserowy, wojskowe dla dziewczyn.